Pokaż
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkdin
Ukryj

W piątek rano, podczas sesji europejskiej, kurs dolara nie znajdował się w jednym wyraźnym trendzie wobec walut G10 w oczekiwaniu na kluczowe dane o liczbie nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym USA w styczniu. Analitycy spodziewają się zwyżki o 230.000 wobec wzrostu o 252.000 w grudniu. Solidna środowa publikacja raportu ADP zasugerowała, że dzisiejsze dane mogą ponownie wskazać na wzrost o minimum 200.000 etatów (12 miesiąc z rzędu) – takie dane byłyby kolejnym sygnałem, że sytuacja na amerykańskim rynku pracy stabilizuje się. Naszym zdaniem, istnieje jednak wysokie prawdopodobieństwo, że dane mogą rozczarować – jest to głównie spowodowane faktem, że wiele firm mogło zwolnić pracowników zatrudnionych na okres świąteczno-noworoczny – zasygnalizowały to publikacje indeksów ISM dla sektora przemysłu i usług USA.

Rynek czeka także na publikację danych o stopie bezrobocia w Kanadzie. W styczniu urząd statystyczny Kanady zrewidował w dół dane o zatrudnieniu w grudniu. Z uwagi na tę rewizję, inwestorzy podchodzą z pewną rezerwą do zaplanowanych na dziś wskaźników. USD/CAD pozostawał bez większych zmian przed publikacją, co odzwierciedla ostrożność inwestorów. Z uwagi na fakt, że dane z rynku pracy USA i Kanady zostaną opublikowane w tym samym momencie, to publikacja, która bardziej zaskoczy rynek powinna zdeterminować dzisiejsze ruchy na USD/CAD.

W piątek rano, podczas sesji europejskiej, kurs USD/CAD pozostawał bez większych zmian, znajdując się nieco powyżej poziomu 1,2390 (S1). Wyraźny spadek poniżej tego poziomu mógłby oznaczać kontynuację ostatniej korekty i wywołać dalsze zniżki w kierunku poziomu 1,2260 (S2) oraz czarnej linii krótkookresowego trendu wzrostowego. Na wykresie dziennym, można zaobserwować, że 14-dniowy RSI opuścił swój obszar wyprzedania i kieruje się w dół a dzienny MACD osiągnął swój szczyt i spadł poniżej linii sygnałowej. Sygnały te sugerują, że korekta może być kontynuowana. Perspektywy długookresowe pozostają jednak wzrostowe – kurs nadal znajduje się bowiem powyżej 50- i 200-okresowej średniej kroczącej oraz jasnoniebieskiej linii trendu wzrostowego zapoczątkowanego od dołka z 10 lipca.

• Wsparcie: 1,2390 (S1), 1,2260 (S2), 1,2115 (S3).

• Opór: 1,2600(R1), 1,2800 (R2), 1,2960 (R3).

graph

 

06.02.2015

Autorzy: Marshall Gittler, Charalambos Pissouros, Sakis Paraskevov – IronFX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Rynek Forex Waluty – News
Reklama
Odbierz bonus 50%!