Pokaż
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkdin
Ukryj

OBRAZ W SKALI MAKRO – 23.10.2013

 • Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym w USA wzrosło o 148.000 pracowników we wrześniu, czyli poniżej prognoz zakładających 180.000, co daje nam najsłabszy odczyt od czerwca 2012 roku. Wyniki raportu sugerują, że gospodarka amerykańska zaczęła tracić impet jeszcze przed 16-dniowym częściowym „zamknięciem” rządu. Rozczarowujące dane z rynku pracy cementują oczekiwania, że ​​Rezerwa Federalna nie rozpocznie ograniczania dotychczasowego programu skupu obligacji wartych miesięcznie 85 mld USD do marca.
 • Dolar osiągnął swoje ośmiomiesięczne minimum wobec wielu walut. We wtorek kurs euro wzrósł do 1,3792 $, czyli do najwyższego poziomu od połowy listopada 2011 roku. Ostatnio wyniósł 1,3780 dolarów. Kurs pary AUD/USD zanotował nowe pięciomiesięczne maksimum po wydaniu wyższych od oczekiwań danych inflacyjnych, co zmniejszyło oczekiwania kolejnej obniżki stóp procentowych przez bank centralny.
 • Słabsze od prognoz dane z amerykańskiego rynku pracy umocniły notowania metali szlachetnych (ze względu na ich status „bezpiecznych przystani”). Kurs złota wyniósł $ 1,339.55 za uncję, czyli osiągnął najwyższy poziom od czterech tygodni. Jeśli chodzi o rynek towarów, cena ropy w USA spadła do ​​98,24 dolarów po tym jak Amerykańska Agencja Energetyczna (EIA) wydała raport, który pokazał wzrost stanu zapasów ropy. Benchmark ropy Brent z Europy nieznacznie wzrósł w wyniku wiadomości o pogorszeniu stosunków między Stanami Zjednoczonymi a kluczowym producentem ropy w grupie OPEC – Arabią Saudyjską.
 • Dzisiejszą europejską sesję rozpoczynamy wiadomościami z Wielkiej Brytanii. Bank Anglii opublikuje protokół z posiedzenia Komitetu Polityki Pieniężnej, które odbyło się w dniach 8 – 9 października, kiedy to podjęto decyzję pozostawienia głównej stopy procentowej na rekordowo niskim poziomie 0,5% i utrzymaniu programu zakupu obligacji o wartości 375 mld GBP. Później w ciągu dnia, w USA uwolniony zostanie tygodniowy indeks wniosków o kredyt hipoteczny MBA za 18 października (brak dostępnych prognoz) oraz wskaźnik cen domów za sierpień. Konsensus zakłada wzrost indeksu o 0,8% w ujęciu miesięcznym, co oznacza spowolnienie w porównaniu ze wzrostem o 1,0% w ujęciu miesięcznym w lipcu. Następnie poznamy wstępny wskaźnik zaufania konsumentów w strefie euro za październik, który wg prognoz nieznacznie wzrośnie (szacowany odczyt -14,5 wobec poprzedniego w wysokości -14,9). W tym samym czasie Bank Kanady opublikuje decyzję odnośnie stóp procentowych. Stopa ma utrzymać się na stałym poziomie w wysokości 1,00%. Następnym wydarzeniem będzie konferencja prasowa na temat raportu dot. polityki pieniężnej gubernatora Poloza. W ciągu nocy, Nowa Zelandia opublikuje swoje dane odnośnie bilansu handlowego za wrzesień. Szacuje się spadek deficytu handlowego do 680 mln NZD wobec poprzedniej wersji w wysokości do 1.19 mld NZD. Ujawnione zostaną także wstępne dane PMI Chin za październik. Odczyt ma nieznacznie spaść z 50,2 do 50,4.
 • Rynek

EUR/USA


Kurs EUR/USD wzrósł po wczorajszym gorszym niż oczekiwano raporcie o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym. Para zdołała dotrzeć do poziomu 161,8% rozszerzenia Fibonacciego szerokości trójkąta i obecnie oscyluje poniżej kluczowego poziomu 1,3800 (R1). Jeśli wczorajszy entuzjazm posiadaczy pozycji długich utrzyma się i eurodolar zdoła pokonać ten pułap, spodziewamy się ruchu w kierunku kolejnego oporu na 1,3858 (R2). Oscylator MACD przeciął powyżej swojej linii sygnalnej potwierdzając wczorajsze przyspieszenie. RSI wszedł w obszar wykupienia, co oznacza, że w najbliższej przyszłości nie należy wykluczać konsolidacji. Pozytywny obraz potwierdza również fakt, że 50-okresowa średnia ruchoma pozostaje powyżej 200-okresowej średniej kroczącej, wskazując na ruch w górę.

 • Wsparcie: 1,3750 (S1), 1,3706 (S2), 1,3644 (S3)
 • Opór: 1,3800 (R1), 1,3958 (R2), 1,4100 (R3)
 •  
  Autor: IronFX

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *  Rynek Forex Waluty – News
  Reklama
  Plus500