Pokaż
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkdin
Ukryj

– Grecki premier Tsipras ma spotkać się z przywódcami krajów trzech wierzycieli.
– Na szczycie przywódców UE usłyszymy dziś ultimatum dla Tsiprasa: albo zaakceptuje reformy albo musi przygotować się do zakończenia programu pomocy. Greckie gazety twierdzą, że premier jest gotowy do przyjęcia kompromisu.
– Europejski Bank Centralny spotka się w celu omówienia dalszej pomocy dla Grecji
– Jeśli nie osiągną porozumienia, wtorek będzie „trudnym dniem”, według szefa Banku Grecji! Można się spodziewać, że banki zostaną zamknięte albo wprowadzenia programu kontroli kapitału.
– Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia, możemy się spodziewać, że Tsipras zwoła referendum do jego ratyfikacji.
Rynek albo podejrzewa, że Grecja dojdzie do porozumienia ze swoimi wierzycielami, albo się tym nie przejmuje.
– Większość greckiego długu jest w posiadaniu sektora publicznego, a nie inwestorów czy banków
– Jedyna oznaka niepokoju jest widoczna w wynikach niemieckiego indeksu VIX, jako że inwestorzy poszukują zabezpieczenia
• Dzisiejsze wydarzenia ekonomiczne:
– USA: Wyniki sprzedaży domów za maj, prognoza przewiduje wzrost w stosunku do poprzednich miesięcy, co powinni wpłynąć pozytywnie na kurs USD
• W tym tygodniu:
– Wtorek: Wyniki Purchasing Managers Index (PMI) na całym świecie, czyli wskaźnik aktywności finansowej. Zaczynamy, jak zwykle, od Chin. Prognozy dla Chin pozostają negatywne (wskaźnik poniżej 50), PMI dla strefy Euro może trochę spaść w porównaniu z poprzednimi wynikami. W USA wyniki sprzedaży dóbr trwałych.
– Środa: Wyniki niemieckiego indeksu Ifo, obrazującego aktywność gospodarki niemieckiej za czerwiec mogą być słabe, co może osłabić kurs Euro. Trzecie szacunkowe wyniki PKB w US za pierwszy kwartał – oczekuje się poprawy, co również powinno wpłynąć pozytywnie na kurs USD.
– Czwartek: W USA wyniki ankiet dotyczących dochodów osobistych i wydatków za maj – według prognoz oba współczynniki powinny wzrosnąć, co powinno prowadzić do wzmocnienia kursu dolara,
– Piątek: Dane z Japonii odnośnie kończącego się miesiąca, w tym wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) – oczekiwane jest dalsze spowolnienie.

EUR/USD wyżej po Greckiej propozycji

graph

EUR / USD notowany był wyżej po dojściu do wsparcia w piątek na 1,1300 (S1).
W poniedziałek, kurs był wyższy, Grecja próbowała uniknąć bankructwa wychodząc propozycjami w ostatniej chwili, mającymi na celu uspokojenie swoich kredytodawców. Myślę że kurs kieruje się w obszar (R1) 1,1450, a przerwa powyżej tego oporu może pokierować go na  1,1500 (R2).
Nasze oscylatory weszły w pozytywne momentum i wspierają cenę do dalszych postępów. RSI odbił się od linii 50, podczas gdy MACD, już pozytywne, w gotowości  aby włączyć się i przejść powyżej linii sygnałowej. Co do szerszego trendu, uważam, że ruch powyżej psychologicznej strefy 1,1500 (R2) mógłby nieść większe prawdopodobieństwo umocnienia EUR/USD.

• Wsparcie: 1,1300 (S1), 1.1200 (S2), 1.1200 (S3)
• Opór: 1,1450 (R1), 1,1500 (R2), 1,1650 (R3)

 

22.06.2015

Autorzy: Marshall Gittler, Charalambos Pissouros I Sakis Paraskevov – IronFX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Rynek Forex Waluty – News
Reklama